VyVážený tým

Kdo jsme a proč to děláme

Jsme dvě mamky, ženy různých profesí, kterým jde o vyvážený i udržitelný rozvoj a život náš i našich dětí. Rozhodly jsme se proto vytvořit místo, ve kterém se mohou potkávat lidé podobného ražení, s podobnými záměry, snahami a rozhodnutím. 

VyVážený tým 

Lucie Doležalová

Psychoterapeutka, podnikavá žena a maminka dvojčat :o)
V týmu VyVážena je jednou ze zakladatelek, stará se o tým, ekonomickou a PR oblast, a v neposlední řadě o osobní udržitelný rozvoj.
Působení v dalších společnostech a oblastech: SAMBAR s.r.o., Life Clinic Therapy s.r.o.

Pavla Janoušková

Profesí advokátka, maminka dvou dětí, které jí zasadním způsobem změnily pohled na svět a žena nadšená do oblasti bezobalu a udržitelnosti.
Je druhou ze zakladatelek VyVážena a v její kompetenci je hlavně výběr sortimentu bezobalového obchodu a další organizační věci.

Naše filosofie

Chceme žít vyvážený život, chceme se stravovat kvalitními potravinami, chceme žít v krajině, se kterou se bude šetrně hospodařit, bude zdravá a budeme se v ní cítit dobře a rádi se v ní budeme pohybovat, chceme podporovat české výrobce a v neposlední řadě chceme, aby věci, které děláme, měli svůj smysl.

Vytváříme proto prostor, ve kterém se realizují a vzájemně podporují aktivity, které tyto tendence rozvíjejí, snaží se o snížení ekologické stopy cestou bezobalového nakupování. Snaží se o změnu přístupu k sobě i k přírodě jakožto hlavnímu a jedinému zdroji života na Zemi, a to cestou rozvoje enviromentálního cítění.

Chceme podpořit rozvoj uvědomělého přístupu k životu, ke konzumu, uvědomělému postoji k sobě samému, protože od pocitu vlastní sebehodnoty se poté odvíjí vše ostatní. To, jakým způsobem nakládáme sami se sebou, se svým zdravím, se poté odráží v tom jak nakládáme s prostředím, se vztahy, ve kterých žijeme. Naše rozhodnutí stojí na našich hodnotách a prioritách. Ty jsou však ve většinové společnosti silně narušené. I nám samotným trvalo, než jsme si toto uvědomili a než jsme se rozhodli změnit svůj život, svoje postoje. Život následující udržitelný rozvoj je o velkém rozhodnutí začít dělat věci jinak, žít jinak.

Každý z nás je na této cestě různě daleko. Někdo se zaměřuje více na snížení množství obalů, jiný nosí na nákup svojí látkovou tašku a další třeba kompostuje. Někteří se věnují spíše kvalitě potravin samotných a vrací se k pěstování zeleniny na vlastní zahrádce či k chovu domácích zvířat. Jisté ale je, že pokud chceme udělat v této oblasti nějakou zásadní změnu, tak pouhé třídění odpadů prostě nestačí! Vydejte se s námi dál, navštivte naše centrum pro udržitelný rozvoj VyVáženo, seznamte se s různými přístupy podporujícími trvalý rozvoj a začněte alespoň některé změny aplikovat ve svém životě. Má to smysl!

Baví vás náš přístup? Pojďme se potkat…