VyVáženě věci užívat

SWAP

Vyhražený prostor v prodejně VyVáženo pro výměnný bazar

  • Oblečení a módních doplňků, bot, kabelek
  • Knih a časopisů
  • Kosmetiky
  • Potřeb pro domácnost
  • Drobné elektroniky
  • A dalšího: sportovní vybavení, hračky, bižuterie atd.

 

 

O čem vlastně je SWAPování

V současné době materialismu a přebytku má snad každý doma věci, které už nepoužívá, ale zároveň jsou stále funkční. Ideálním řešením je darovat je někomu, kdo je bude opravdu používat a budou mu dělat radost. Propojit dárce a příjemce lze různými způsoby a my ve Vyváženu jsme se rozhodli vyčlenit část prostoru pro trvalý SWAP (výměnný bazar), kam mohou členové centra nosit své přebytky a zase si odsud odnášet věci, které se jim budou hodit.

Jak je swap organizován?

Věci přijímáme průběžně během otevírací doby VyVážena. Pokud je STOP stav, dozvíte se to prostřednictvím našeho FB. Noste max. 5 ks objemnějších či 10 ks méně objemných věcí naráz. Vše, co přinesete by mělo být v takovém stavu, abyste byli ochotni to darovat i svým přátelům. 

K čemu swap naopak neslouží?

SWAP slouží k výměně věcí pouze pro osobní potřebu a nikoli k následnému přeprodeji! Nenoste více než 10 ks věcí naráz, místo zde určitě není na tak objemné věci jako nábytek apod. Zbylé věci můžete případně vyměňovat ve facebookové skupině SWAP Kladno.

Co se stane s věcmi pak?

Přinesené věci ponecháváme na stojanu několik dní až týdnů, dle toho, jak se „točí“ a jaký je o ně zájem. Věci, které si ze SWAPu nikdo neodnese do měsíce darujeme vybraným charitativním subjektům. Nejčastěji je odvážíme do ReShare Store pod Armádou spásy.