VyVáženě věci užívat

SWAP

Stálý swap v prostorách VyVážena je z důvodu zrušení prodejny také zrušen… Ale neklesejte na mysli, dnes již v Kladně působí mnoho jednorázových swapů, stačí sledovat příslušné kanály na sociálních sítích.

   

   

  O čem vlastně je SWAPování

  V dnešní době najde snad každý z nás doma alespoň pár věcí, které už nepoužívá, ale zároveň jsou stále hezké a funkční. Ideálním řešením je darovat je někomu, kdo je bude opravdu používat a budou mu dělat radost. Propojit dárce a příjemce lze různými způsoby a my ve VyVáženu jsme se rozhodli vyčlenit část prostoru pro trvalý SWAP (výměnný bazar), kam mohou naši zákazníci nosit své přebytky a odnášet si věci, které se jim budou ještě hodit.

  Jak je swap organizován?

  Věci přijímáme průběžně během celé naší otevírací doby. Pokud máme náš swap regál zcela zaplněn, vyhlašujeme „stop stav“, o čemž se dozvíte na našich sociálních sítích, případně nám předem do obchodu zavolejte a zeptejte se, zda aktuálně přijímáme další věci. Noste maximálně 5 kusů objemnějších či 10 kusů méně objemných věcí naráz. Vše, co přinesete by mělo být v takovém stavu, v jakém byste to darovali i svým přátelům. Prosíme nenoste do našeho swapu léky, již načatou kosmetiku či prošlé potraviny.

  K čemu swap naopak neslouží?

  SWAP slouží k výměně věcí pouze pro osobní potřebu a nikoli k následnému přeprodeji! Nenoste více než 10 kusů věcí najednou, místo také není určeno na tak objemné věci jako nábytek apod. Zbylé věci můžete případně vyměňovat ve facebookové skupině SWAP Kladno.

  Co se stane s věcmi pak?

  Přinesené věci ponecháváme na stojanu několik dní až týdnů. Věci, které si ze SWAPu nikdo neodnese, darujeme vybraným charitativním subjektům. Nejčastěji je odvážíme do ReShare Store  Armády spásy.